1 Temmuz'dan İtibaren Hayatımızda Neler Değişecek?

Coronavirüse karşı alınan önlemler çerçevesinde kapatılan düğün salonları, internet kafeleri ve oyun salonları yarın tekrar açılıyor.

30.06.2020-16:39 - (Son Güncelleme: 30.06.2020-16:43)1 Temmuz'dan İtibaren Hayatımızda Neler Değişecek?

Bahçelievler Belediyesi ekipleri de bu işletmelerde sosyal mesafeye riayet edilip edilmediğine, halk için alınan tedbirlerin yeterli olup olmadığını inceledi.

İş yeri sahipleri işletmelerinin girişinde ateş ölçümünden sonra dezenfektan ve maske verileceğini daha sonra da müşterilerin içeriye alınacağını kaydederken, hazırlıkların sona erdiğini ifade ettiler.

Bahçelievler Belediyesi'nde görev yapan Pelin Tekin konuya ilişkin şöyle konuştu:

"Öncelikle mümkün olduğunca açık alanlarda düğün yapılması öneriliyor ancak mekan kısıtlaması ve ticari faaliyetler göz önünde bulundurulduğunda düğün salonları çoğunlukla kapalı mekanlarda var. İşletme sahiplerinin belirli kurallara uyması gerekiyor sonra her bilinçli vatandaşın yapması gerektiğini gibi maskemizi ve dezenfektanımızı bulundurarak düğün organizasyonlarına katılacağız. Kapı girişlerinde ateş ölçümü yapılması gerekiyor, bununla ilgili gerekli çalışmalar zaten yapılmış. Düğün anında takı merasimi yapılmayacak, oyun ya da halay gibi gösteriler de yapılamayacak. Bu konularda biz uyarılarımızı yapıyoruz. Düğün esnasında bu tarz şikayetlerle karşılaşıldığında gerekli işlemler yapılacaktır"

"BÜTÜN TEDBİRLERİMİZ ALINMIŞTIR"

Vatandaşlara tekrar kapıları açmadan önce internet kafede çalışan Gülnara Aliyeva, "1 Temmuz'u çoktandır bekliyorduk, tam hazırız. Sosyal mesafe kuralına uyacağız, kapıda dezenfektanlar kullanıyor ateş ölçümleri yapılıyor.

Müşteri kapıdan içeri girdiğinde zaten ateşi ölçülecek. Bütün tedbirlerimiz alınmıştır. Maskesiz zaten içeri alınmayacak. Her müşteri kalkıp gittikten sonra klavyeler, fareler, kulaklıklar masalar dezenfektan ile temizlenecek" sözlerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR