Zeytinburnu’nda Yıkılan Binayı Olası Faciadan Temizlik Görevlisi Kurtardı

Zeytinburnu'nda olası facia temizlik görevlisi tarafından engellendi. Bir temizlik görevlisinin 5 katlı binanın yıkılmasından kısa zaman önce çevredeki vatandaşları uyararak binadan uzaklaştırdı.

07.05.2021-15:22 - (Son Güncelleme: 07.05.2021-15:28)Zeytinburnu’nda Yıkılan Binayı Olası Faciadan Temizlik Görevlisi Kurtardı

Zeytinburnu‘nda geçtiğimiz günlerde Sümer Mahallesi'nde önceki gece gelen sesler üzerine boşaltılan 5 katlı bir bina sabah saatlerinde yıkılmış, olay şans eseri ucuz atlatılmıştı. Bina yıkılmadan kısa süre önce çevrede çalışan Zeytinburnu Belediyesi temizlik görevlisi Yusuf Yağan’ın olası bir faciayı önlediği öğrenildi. 

‘40-50 KİŞİYİ ENKAZIN ÖNÜNE YAKLAŞTIRMADIM’ 

Bina yıkılmadan çevresinde bulunanları uyaran ve yıkımın ardından da görevli ekipler gelene kadar çevrede güvenlik önlemi almaya çalışan Yağan, ‘Aşağı yukarı 40-50 kişiyi enkazın önüne yaklaştırmadım’ ifadelerini kullandı. 

‘KİMSE VAR MI?’ DİYE BAĞIRDIM’ 

Sabah saatlerinde binanın önünde çalıştığını söyleyen Yağan, ‘Saat 10.20 sıralarında bir çatırtı sesi geldi. Bir baktım bina geliyor. Tabi kaçtım ben. Bir araç geliyordu. ‘Gelme!’ diye bağırdım. Onu yönlendirdim gelmedi, yolunu değiştirdi. Ondan sonra bina 2-3 saniye içerisinde yerle bir oldu. Tabi ben de o sıra koştum, toz duman şekilde. Aradan 10 dakika geçti. Toz duman gidince o enkazın üzerine çıktım, ‘Kimse var mı?’ diye bağırdım. Tabi ses çıkmayınca o esnada görüntü çekmek istiyordum telefonum da düştü, o enkazın içerisinde kaldı. İtfaiye ve polis ekipleri geldi. Onlara teslim ederek çekildim. Aşağı yukarı 40-50 kişiyi enkazın önüne yaklaştırmadım’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR