Yunan Muhabir: Türkler Hava Savunmamızı Yok Edecekler

Yunan Bluesky kanalının spikeri İoannis Theodoratos, yerli insansız hava araçlarının mühendisi Selçuk Bayraktar liderliğinde Baykar şirketi aracılığıyla geliştirilen Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

08.04.2021-18:30 - (Son Güncelleme: 08.04.2021-18:30)Yunan Muhabir: Türkler Hava Savunmamızı Yok Edecekler

Türkiye'nin son senelerde savunma sanayinde ciddi bir atılım yaptığını belirten Theodoratos, MİUS'un 2023'te operasyonel duruma geleceğini belirterek, "Türkler yıllardır birçok kategoride ve sınıfta donanımlı insansız hava araçları geliştirdiler. Bu spesifik olan İHA ise pervaneyle çalıştırılmayan bir hava aracı olacak. Bu bir jet İHA uçağı olacak. 2023 yılında operasyonel olacağı tahmin ediliyor." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bu araçları sayesinde Yunan hava savunma sistemlerini yok edeceğini öne süren Theodoratos, yaşadığı korkuyu gizleyemeyerek şu ifadeleri kullandı.

"Bu sistem Türklerin uzun süre havada saatlerce çalışmasına izin verecektir. Bu sistem aynı zamanda füzeler taşıyacak veya karşı önlemlere sahip olacak. Sonuç olarak Türklerin amacı bu araçlarla Yunan savunmasını yok etmek."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR