Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Yozgat Kurban Bayramı namazı saati

Kurban Bayramı konusunda araştırmalarını yoğun olarak sürdüren müslümanlar, Diyanet tarafında açıklanan bayram namazı saatlerini merak ediyor. Yozgat’ta yaşayanlar 2022 Yozgat Kurban Bayramı namazı saatini öğrenmek için arama motorlarını kullanıyor. Peki Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Sorunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

08.07.2022-14:57 - (Son Güncelleme: 08.07.2022-14:57) Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Yozgat Kurban Bayramı namazı saati

Türkiye’de başta İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 81 ilde yaşayan müslümanlar Kurban Bayramı namazı vakitleri konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı son dakika açıklamasına göre illerin bayram namazı saatlerini açıkladı.  Yozgat’ta yaşayanlar 2022 Yozgat Kurban Bayramı namazı saatini öğrenmek için arama motorlarını kullanarak araştırma yapmaya tüm hızıyla devam ediyor. Peki Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 

Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

2022 Yozgat Kurban Bayramı namazı saati belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamasına göre Yozgat’ta Kurban Bayramı namazı 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 05.55’de kılınacak.

Yurtdışında ise bayram namazı KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 06.11, Almanya'nın başkenti Berlin'de 05.42, İngiltere'nin başkenti Londra'da 05.40, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da ise 05.40'de kılınacak.

Kurban Bayramı namaz saati

Bayram namazı nasıl kılınır?

- Bayram namazı için niyet edilir.

- Sübhaneke okunur.

- Sübhanekeden sonra eller 3 defa tekbir getirilerek kulaklara kaldırılır.

- İlk 2 tekbirde yana bırakılır. 3. tekbirde eller göbek altında bağlanır.

- İmam Fatiha ile beraber bir sure daha okur. Cemaat topluca rükuya eğilir.

- Rüku ve secde yapıldıktan sonra 2. rekata hazırlanılır ve eller bağlanır.

- 2. rekatın başında imam Fatiha ve bir sure okur. Sonrasında üç defa tekbir getirilerek iki el kaldırılır. 3. tekbirde eller yana bırakılır.

- 4. tekbirde eller kalkmaz ve rükuya eğilmek gerekir.

- Secde yapılır ve oturulur.

- Oturma sırasında cemaat ve imam Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, - Rabbena firli dualarını okur ve önce sağa selam verilir. Sonra da sola selam verilir. Böylelikle namaza son verilir.

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak 2022?

Yapılan son Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar kapsamında bu sene Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak. Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 9 Temmuz’da başlayacak olan tatil 17 Temmuz 2022 Pazar gününe kadar sürecek. Özel sektör çalışanları ise 13 Temmuz 2022 Çarşamba günü mesaiye başlayacak.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal