Haber 365
Haberlere Hızlı Erişin Son Dakika Haberleri ve Gelişmeleri Anında, Herkesten Önce Öğrenmek İçin;
Takip Et
Durup bir düşünmeli!
Talha Keleş
Durup bir düşünmeli!
09.06.2022 Perşembe 10:40

Son zamanlarda ne kadar öfke dolu, ne kadar saldırganız değil mi? 

Türkiye’nin son 10 yılını şöyle bir düşününce böyle olmamızı da anlayabiliyorum tabi.

Darbesinden sokak olaylarına, ekonomik operasyonlardan, algı oyunlarına nelere katlandık değil mi? Seçim dönemlerini hiç söylemiyorum bile.

Tüm bunların üzerine bir de pandemi bir de global çapta iktisadi zorluklar bir de kıtlık tehlikesi ile karşı karşıya kaldık.

Tam eşe dosta “her şey üst üste geldi, çok yorgunuz” diyecek durumdayız ama eş dost da aynı durumdan muzdarip.

Tüm dünyayı sarsan bu kötü olaylar silsilesinden biz daha fazla etkileniyor, daha fazla yoruluyoruz. Çünkü bizi 10 yıldır mütemadiyen yoruyor ve yıpratıyorlar.

Malum bir de coğrafi zorluklar var; Aşağıda istikrarsız iki devlet, yukarıda dünya savaşını hazırlayan Rusya-Ukrayna.

Bitti mi? Hayır.

Bir de toplumsal öfkeyi körükleyenler ve bundan medet umanlar var; önünüze yabancı düşmanlığını koyuyor, rakamları manipüle ediyorlar. Var olan etkiyi artırmaya, toplumsal yorgunluğu yıkıma çevirmeye çalışıyorlar.

Demem o ki hep beraber durup bunları bir düşünmeli, dünyayı ve kendimizi bir gözden geçirmeliyiz. Öfkemizi körükleyenlere kulak vermemeli belki bir miktar sosyal medyadan uzak kalmalıyız. 

Unutmayın, milletlerin kalitesi afetleri nasıl karşıladığı ile ölçülür. Bu afetin, iktisadi veya doğal afet olması fark etmez.

**

İktisadi zorluklar demişken, hükümetin son birkaç yıldır zorluklarla mücadele etme şekline bakınca aklıma hep Berat Albayrak geliyor nedense. Onun hazırladığı ekonomik kalkınma reçetesi hala kullanılıyor. Son adım da öyle oldu.

Neyse...