Süper Lig’in Sefiri Fenerbahçe
Talha Arslan

Süper Lig’in Sefiri Fenerbahçe

26.01.2021 Salı 11:40

Süper Lig'de ilk yarının son haftasında Kayserispor’u ağırlayan Fenerbahçe, rakibini 3-0 mağlup ederek son 7 lig maçta 6 galibiyet 1 beraber aldı ve puanını 42’e yükseltti.

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyum’unda oynanan karşılaşmada Fenerbahçe’de galibiyeti getiren golleri 20.dakikada Mame Thiam, 51.dakikada Mbwana Samatta ve 86.dakikada Papiss Cisse kaydetti.

Maçın Analizi ve Değerlendirmesi

Mesut Özil'in gelişi Fenerbahçe takımı üzerinde muazzam bir pozitif etki yaratmış. Kayserispor maçını tribünden takip eden Mesut Özil, takım arkadaşları tarafından bu eşsiz futbolla görücüye çıkılmış gibiydi. Sahadaki oyuncuların Mesut Özil’e kendilerini gösterdikleri mükemmel bir karşılaşma oldu. Dimitris Pelkas'a olan hayranlığım dün ki karşılaşmadan sonra 1 kat daha arttı. Pelkas, maçın başından sonuna kadar oyunun her bölümünde içindeydi, oyunda serbest oynaması, sahada basmadık yer bırakmaması, kalitesini, tekniğini ve müthiş futbolunu bir kez daha gösterdi.. Fenerbahçe'nin dün akşam ki hücum zenginliğinin baş mimarı tek kelime ile Dimitris Pelkas’tı. Mesut Özil'in forma şansı bulmasıyla birlikte saha içindeki en önemli partneri hiç şüphe yok ki Dimitris Pelkas olacaktır. Pelkas, Thiam ve Samatta üçlüsü öyle bir performans gösterdi ki, Pelkas veriyor Thiam atıyor, Thiam veriyor Samatta atıyor. Dün akşam takımın maestrosu Pelkas; Thiam ve Samatta ile o kadar güzel pas üçgenleri kurdular ki maçı izleyen taraflı tarasız herkesi adeta mest ettiler. Son golde Sosa, Ademi ve Papiss Cisse’nin uyumunu da unutmamak gerekiyor. 

Fenerbahçe’nin gole en çok katkı yapan 4 futbolcusu

Dimitris Pelkas: 5 Gol 6 Asist

Mame Thiam: 6 Gol 4 Asist

Caner Erkin: 10 asist(geçerli sayılan 7 Asist)

Ozan Tufan: 4 gol 5 Asist