Yatsı ezanı kaçta okunuyor, oruç saat kaçta açılacak? 17 Mart Ankara, İstanbul, İzmir ve il il yatsı namazı Diyanet bilgileri

Yatsı ezanının kaçta okunduğuna dair yöneltilen sorusu özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşayan vatandaşların gündeminde yer alıyor. Akşam namazının ardından okunan Yatsı ezanı sonrası namaz kılarak ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşların gündeminde bulunan 'Yatsı ezanı kaçta okunuyor?' yanıtına haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

17.03.2022-12:24 - (Son Güncelleme: 17.03.2022-12:25) Yatsı ezanı kaçta okunuyor, oruç saat kaçta açılacak? 17 Mart Ankara, İstanbul, İzmir ve il il yatsı namazı Diyanet bilgileri

Berat Kandili vesilesiyle bugünü oruç tutarak geçiren vatandaşlar, akşam ezanının yanı sıra yatsı ezanının ve yatsı namazının ne zaman idrak edileceğini araştırmaya başladı. Oruçlarının açtıktan sonra yatsı namazı kılarak Berat Gecesi ibadetlerini yerine getirmek isteyenler 17 Mart Perşembe gününe ait sorgulamalarına devam ediyor.

Yatsı namazının saatiyle ilgili araştırma yapanlar genellikle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saat bilgilerini sorguluyorlar. 

17 Mart Ankara, İstanbul, İzmir ve il il yatsı namazı Diyanet bilgileri

17 Mart Ankara, İstanbul, İzmir ve il il yatsı namazı Diyanet bilgileri

Türkiye'nin bir çok ilinde yatı namazının saati sorgulanırken özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir'de yaşayan vatandaşlar ibadetlerini yerine getirebilmek adında ikamet ettikleri illerinde yatsı namaz saatini merakla araştırıyorlar. 

17 Mart akşamı İstanbul'da 20.38'de okunacak olan yatsı ezanı Ankara'da 20.22'de gerçekleştirilecek. İzmir'de ise saat 20.43'de okunan yatsı ezanı Bursa'da 20.37'de, Adana'da da saat 20.08'de okunacak.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal