Yatabare: 'Kitap Okuyup, Dine Yaklaşıyorum'

Sivasspor'un deneyimli golcü oyuncusu Mustapha Yatabare, coronavirüs günlerinde evde neler yaptığını anlattı.

30.03.2020-12:24 - (Son Güncelleme: 30.03.2020-12:25)Yatabare: 'Kitap Okuyup, Dine Yaklaşıyorum'
Yetkililerin sık sık dışarı çıkmayın dediği günlerde futbol dünyasıda kendini karantinaya aldı. 

Sivasspor'un deneyimli golcü oyuncusu Mustapha Yatabare, coronavirüs günlerinde evde neler yaptığını anlattı.

İşta Yatabare'nin konuşmaları şu şekilde:

HERKES İÇİN ENDİŞELİYİM

"Dünya olarak çok hassas bir durumdan geçiyoruz. İnanıyorum ki herkes üzerine düşeni yaparsa virüsün yayılması da yavaşlayacaktır ve sonrasında da duracaktır. Herkesin uzmanların uyarılarına kulak vermesi ve onların yapılmasını istediği şeyleri yapmaları gerekiyor."

"Takımdan uzak kalmamak için sürekli olarak birbirimizden bilgi alıyoruz. Devamlı iletişim halindeyiz. Herkes için endişeliyim. Ailem için, takım arkadaşlarım için, tüm insanlar için endişeliyim. Ancak sürekli kötü düşünmek bir şeyi değiştirmez. Mümkün olduğunca bu süreci iyi yönetmeliyiz. Zihinsel olarak kendimizi güçlü tutmamız gerekiyor."

KİTAP OKUYUP DİNE YAKLAŞIYORUM

"Evde olmamın en büyük avantajı ailemle daha fazla vakit geçirebiliyor olmam. Çocuklarım var ve onlarla sürekli olarak farklı etkinlikler yapıyorum. Onların mutlu olması için büyük çaba harcıyorum. Şu anda yanımda olmalarından dolayı da oldukça şanslıyım. Bu süreçte çok fazla kitap okuyorum. Bu da beni dinime (İslam) daha fazla yaklaştırıyor."

" Yaşanılan bu süreç elbette çok can sıkıcı, bunu biliyorum. İnsanlar evde oldukları bu süreçte kendi kendilerine spor yapmaya çalışsınlar. Egzersizden uzak kalmaları, başka sağlık sorunlarına neden olacaktır. İnternet üzerinden uzmanlardan destek alabilirler bu konuda. Bununla birlikte aileleriyle de zaman geçirsinler. Bence başka bir önemli nokta ise bu dönemde desteğe ihtiyaçları olan, zorda olan yaşlılarla bağlantıda olsunlar. Onları motive etmeye çalışsınlar. Yardım için ellerinden geleni yapsınlar."

UYARILARDAN SONRA EVE KAPANDIK

"Virüsün tam olarak ülkeyi etkisi altına almadığı dönemde bazı takım arkadaşlarımla spor merkezlerine gidiyorduk. Ama sonrasında uyarılar yapılmaya başlandı ve herkesin evinde kalması istendi. Biz de ondan sonrasında evde kalmaya başladık. Şimdi tek başıma evde zaman geçiriyorum ve burada form tutabileceğim egzersizler yapıyorum. Elbette saha antrenmanları ile aynı etkiyi yapmaz ama herkesin durumu benimle aynı."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR