TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli çıkışında meydana gelen kaza İstanbul trafiğini etkiledi. Tünel çıkışında sebze taşıyan TIR ile sıcak asfalt yüklü kamyon birbirleri ile çarpıştı. Kazada 3 kişi yaralandı ve TEM’in İstanbul yönlü trafiği ulaşıma kapatıldı.

TEM’de meydana gelen kaza saat 14.30 -civarında TEM yolunun Bolu Dağı Tüneli çıkışında yaşandı. İstanbul istikametinde olan Ali Eryılmaz’ın kullandığı sebze yüklü TIR, önde giden 51 yaşındaki Ersin Kalkaplıoğlu'nun sürücülüğünü yaptığı sıcak asfalt yüklü kamyonun kasasına çarptı.

TIR, yol üzerine yan düşerken, kamyon çarpma ile birlikte yola devrildi. Kamyon kasasında bulunan asfalt ile TIR'daki sebzelerin bir kısmı yola dağıldı.

Kazadan dolayı İstanbul yönünde trafik ulaşıma kapatıldı. Sürücüler, tünel girişinden Ankara istikametine yönlendirilip Abant Kavşağı'dan D-100 karayoluna sevk edildi.

FSM KÖPRÜ ÇALIŞMASI TRAFİĞİ ETKİLEDİ

Diğer yandan, İstanbul’sa son günlerde görülen aşırı trafiğin nedeni, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) Anadolu yakası Edirne İstikametine yapılacak olan Serbest Geçiş Sistemi çalışmaları. Bu çalışmaların7 Kasım'da bitmesi planlanıyor ancak bu tarihten daha erken tamamlamak için yoğun çaba sarf ediliyor. Çalışmalar boyunca trafik akışı, her iki yönde birer şerit kapatılarak üçer şerit üzerinden yapılacak.