Mesela bir öğünde pizzanın tamamını, 20 hamburger ve patates kızartması yiyebiliyordu. Ronnie’nin 300 kiloyu gördü. Doktoru böyle devam ederse iki yıl içinde hayatını kaybedeceğini söyledi. Dahası sosyal yaşantısı ise sıfırdı ve bir şeyler yapmaya karar verdi.

Ronnie de hayatını değiştirecek bir karara imza attı. Yatağında ölmek istemiyordu. Kendisine hayatını değiştireceğine dair söz verdi. 2 yıl sonra Ronnie tamamen değişti. Farklı görünüyordu ve farklı bir hayat tarzı vardı.Ronnie, kilo vermesinde iki kişinin yardımı olduğunu söylüyor. Bunlardan birincisi ünlü şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift’miş. Ronnie, her gün üç saat spor yapıyordu ve bu üç saat boyunca Taylor Swift şarkıları dinliyordu.

Başta bir gelişme olmuyor sansa da önceleri ayağını kıpırdatırken bile zorlanan Ronnie spor sonrası rahatça yürüyebilmeye başladı. Yavaşça da olsa Ronnie hayatında ilk kez bu kadar kilo verdi. Bir başka gün de Ronnie kilo vermesinde kendisine yardımcı olan ikinci kadınla tanıştı.

Andrea Masella da Ronnie ile aynı durumdaydı. 50 kilo vermişti ve alışkanlıklarını değiştirmeye çalışıyordu. Ronnie ile Facebook üzerinden temas kurdu ve ikili spora beraber gitmeye başladılar. Hayallerine ulaşmaları için birbirlerine yardımcı oldular. Bir süre sonra ise birbirlerine aşık oldular.

Ancak yine de bir sorun vardı. Aşırı kilo vermesi nedeniyle deri sarkması oluştu. Fazlalık bu deriler toplamda 16 kilo ağırlığındaydı. 

Ronnie şimdilerde tamamen farklı birisi gibi hissettiğini söylüyor.