Suriye'li Read Aşram'ı öldürüp çöpe atan zanlı, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda yakalandı.İstanbul'da geçen çarşamba günü evden çıktıktan sonra bir daha da kendisinden haber alınamayan 8 yaşındaki Suriyeli Read Aşram'ı, komşuları Afganistan uyruklu Asad Khan'ın öldürerek çöp konteynerine attığı ortaya çıkmıştı. O cani, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı ve suçunu itiraf etti.

Sultangazi'de bulunan Cebeci Mahallesi'nde geçen çarşamba günü evden çıkan 8 yaşındaki Suriyeli Read Aşram'dan uzun süre haber alınamaması üzerine ailesi polise başvurdu.Ekipler, çocuğu bulmak için çalışmalara başladı. Çevredeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Polis ekipleri, güvenlik kameralarından Read'in komşuları olan Afgan uyruklu Asad Khan ile bir marketten çıktığı ve birlikte yürüdüğü görüntülerine ulaştı. Khan'ın son günlerde işe de gitmediğini belirleyen ekipler şüphelinin Ümraniye'de bir adreste gizlendiğini tespit etti.

ASAD KHAN SUÇUNU İTİRAF ETTİ!

Katilin yakalanma anları ise kameralara saniye saniye yansıdı. Önce çatıda 3 kişinin olduğu tespit edildi. Asad camdan baktı ardından da içeri girdi. Amcaoğulları tarafından verilen adreste nefes kesen bir operasyonla yakalanan Asad Khan suçunu itiraf etti. Katilin küçük çocuğu kek vererek kandırdığı ortaya çıktı.