İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından gelen açıklamada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu' nun başlattığı sözde adalet yürüyüşü sebebi ile 7 Temmuz Cuma gününden 9 Temmuz Pazar gününe dek kapatılacak yollar ile alternatif güzergahlar bildirildi.

BUGÜN TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

Gelen açıklama doğrultusunda, cuma günü saat 08.00' den konaklama yerine kadar, D- 100 Çayırova TEM bağlantı yolundan Tuzla İçmeler Köprü' ye dek Kuzey yol ve Kuzey yan yolu (İstanbul istikameti) ve bu yola çıkan tüm bağlantı yolları trafiğe kapalı olacak.

8 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ

Cumartesi günü ise saat 05.00' den konaklama yerine kadar; D- 100 Piyade Okulu Köprü' den D-100 Tersane Köprü' ye kadar olan Kuzey yolun ve Kuzey Şifa Mahallesi yan yolun (İstanbul istikameti) tamamı trafiğe kapatılacak.

Pendik Tersane Köprü' den Kartal Kumcular Sanayi Caddesi Köprüsü' ne kadar olan Kuzey ve Güney yolun tamamı ve bu yola bağlanan tüm bağlantı yolları trafiğe kapalı olacak. TEM Otoyolu ise alternatif olarak kullanılacak.

9 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ

Pazar günü saat 05.00'den miting bitimine kadar; Pendik sahil yolu İDO önü kavşaktan Maltepe sahil Büyükyalı Köprüsü'ne kadar olan Kuzey ve Güney yollar ile bu yola çıkan bağlantı yollarının tamamı trafiğe kapatılacak. TEM Otoyolu, D- 100 Karayolu ve minibüs yolu ise alternatif güzergah olarak kullanılacak.