Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde eroin imalathanesine çevrilen bir tavuk çiftliğine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda, yaklaşık 1 ton eroin ele geçirildi. 5 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü personeli bugün sabah saatlerinde Hendek Lütfiye Mahallesi'nde bulunan bir tavuk çiftliğine baskın düzenledi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ve jandarma ekipleri de operasyona destek verdi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın başında yer aldığı operasyonda polisler çiftliğe giden yolu ulaşıma kapattı. Narkotik polisleri uyuşturucu imalathanesine çevrilen çiftlikte arama yaptı. Operasyonda binalar arasında tüneller ile bağlantı kurulduğu belirlendi. Çiftlikte kurulan imalathanede eroin dolu paketler ve eroin yapımında kullanılan bidonlar içerisindeki kimyasal maddeler bulundu. 5 kişi gözaltına alınırken, yaklaşık 1 ton eroin ele geçirildiği öğrenildi.

SON 15 SENENİN REKORUBu operasyonla, son 15 senin karada en büyük miktarda eroinin ele geçirildiği bildirilirken, operasyonla ilgili açıklamanın İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılacağı öğrenildi.

Daha öncede Marmaris'te, yurtdışından gelen bir geminin içerisinde onlarca kilogram eroin bulunmuş ve bu eroinler polis ekipleri tarafından imha edilmişti.