Elde edilen bilgilere göre, mahkeme kararı alan ünlü markaların avukatları, Kuşadası’ nın turistik çarşılarındaki sahte markalı imitasyon ürün satan iş yerlerinde denetim yapmak adına polis ve icra memurları ile birlikte çalışma başlattı. Bilhassa Kaleiçi, Barbaros Bulvarı ve Kervansaray etrafında yoğunlaşan denetimlerde mahkeme kararları doğrultusunda bazı iş yerleri mühürlenmek istendi. Bu sırada olaylar patlak verdi.

ESNAF KEPENK KAPATTI! 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Avukatlara tepki gösteren ve tartışan esnaf kepenk kapatıp yürüyüş yapmak istedi. Çıkan olaylar esnasında ünlü firmaların avukatları, Kahramanlar Caddesi üzerindeki bir AVM’ ye sığındı. Kalabalık esnafın da avukatların arkasından AVM’ ye girmek istemesi üzerine polis ile esnaf arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmada 2 kişi darp edilirken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olaylarda 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Kuşadası çarşılarında esnafın büyük bölümünün kepenk kapatmasına sebep olan  olayların büyümesinin ardından bölgeye giden Kuşadası Emniyet Müdürü olan Özgür Batçıoğlu, esnafı sakinleştirip, olayları yatıştırmak için büyük çaba sarf etti. Esnafla toplantı yapan ve ortada bir mahkeme kararı bulunduğunu kaydeden Emniyet Müdürü Batçıoğlu, esnafın haklarını korumak için görüşmeler yapacağı sözü verdi.