Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Çanakkale'nin güney ilçelerinin sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Sabah ve gece vakitlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer sis ve pus yaşanacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdumuzun iç bölgelerinde 2 ila 4 derece yükseleceği, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Çoğunlukla güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette esmesi bekleniyor.

YILBAŞINDA İSTANBUL’DA HAVA DURUMU

Türkiye yeni seneye yağmurla girecek, perşembe günü yurda batıdan gelecek olan yağışlı hava adım adım ilerleyecek ve cumartesi günü ülkenin yarısından fazlasını etkisi altına alacak. 31 Aralık Pazar gecesi yani yılbaşı gecesi ise İstanbul, Ankara ve İzmir yağmurlu olacak. Yurdun iç ve yüksek bölgelerinde yer yer karla beraber yağmur ihtimali bulunsa da ülke genelinde etkili bir kar yağışı beklenmiyor.