Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile gece saatleriyle birlikte Marmara'nın batısının parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yer yer sis ve pus oluşacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojiden İstanbul için kar uyarısı yapılmadı. Şimdilik kar yağışı beklenmiyor. Hafta boyunca ise İstanbul'da genelde güneşli hava hakim olurken perşembe günü yağmur yağması tahmin ediliyor. İstanbul'da sabah saatlerinde artı 9 derece olan hava sıcaklığının öğle saatlerinde artı 13 derece civarında olması bekleniyor.

İSKİ UYARDI!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından, kar yağışının beklendiği İstanbul'da hava sıcaklıklarının fark edilir derecede düşeceği ifade edilerek vatandaşların sayaçları donmaya karşı korumaları konusunda uyarılar yapıldı. İstanbul'da bugün gece saatleri ile birlikte karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji’den söz konusu hava tahminleri ile ilgili uyarı üstüne yarı geliyor. Prof. Dr. Orhan Şen, "Uzun senelerden sonra ilk kez İstanbul'a Aralık ayının ilk haftasında kar yağacak. Bu yıl kar yağışının fazla olacağını tahmin etmiştik, öyle olacağa benziyor" ifadelerini kullandı.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), sayaçları donmaya karşı korumaları için İstanbullulara gerekli uyarıları yaptı. İSKİ tarafından yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, soğuk hava dalgasıyla beraber sıcaklıkların hissedilir derecede (8-16 derece) düşerek mevsim normallerinin altına ineceğinin tahmin edildiği ifade edildi.