Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz'in iç kısımları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağışlı olması bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan haftalık tahmine göre, ilerleyen günlerde hava sıcaklığı hissedilir derecede düşüyor ve kar geliyor. Perşembe günü ülkeye giriş yapacak olan yağışlı hava önce yurdu yağmur olarak etkileyecek, pazar yerini karla karışık yağmura verecek olan yağışlar, pazartesi günü kara dönüşecek ve yurdun büyük çoğunluğu beyaz örtü altında olacak.

İstanbul’a karın geleceği tarih Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerinde yer aldı. 14 Ocak Pazar günü karla beraber yağmur, 15 Ocak Pazartesi günü ise kar yağışı tahmin ediliyor. Kar yağışı Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da etkili olacak. İç Anadolu Bölgesi’nin yüksek bölgelerinde de kar yağışı bekleniyor.

Son Dakika Yaşam Haberleri için aşağı doğru kaydırın.