Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gerçekleştirilen açıklamada, rüzgarın Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden 6-8 büyüklüğünde (50-70 km/saat) hızla eseceğinin düşünüldüğünü belirtirek, kuvvetli fırtınaya karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Açıklamada, fırtınanın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin tahmin edildiği ifade edildi.

Kuzey Ege'de yarın ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına (50-75km/sa) şeklinde esmesinin beklendiği ve fırtınanın Cumartesi günü ilk saatlerde etkisini kaybedeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Meteoroloji İstanbulluları dünde bu konuda uyarmıştı. İşte meteorolojiden yapılan o açıklama;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gerçekleştirilen açıklamada, rüzgarın Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden 6-8 şiddetinde (50-70 km/saat) hızla eseceğinin tahmin edildiği söyleerek, kuvvetli fırtınaya karşı dikkatli olunması istendi. Açıklamada, fırtınanın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği söylendi.

Kuzey Ege’de yarın ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına (50-75km/sa) şeklinde esmesinin beklendiği ve fırtınanın Cumartesi günü ilk saatlerde etkisini kaybedeceğini bilgisi verildi.

 

Kaynak: Sabah