Meteoroloji bugün İstanbul için kar yağışının beklenmediğini bildirdi. Yapılan değerlendirmelere bakılırsa, İstanbul'da hava çok bulutlu ve öğleden sonra sağanak yağış tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurdun büyük bir bölümünde tahmin eidlen yağışların Antalya'nın doğu ilçeleri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere özellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç bölgelerinin yüksekleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli'nin kuzey ilçelerinde yer yer karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu bölgelerinde sabah ve gece vakitleri buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının yağış alan bölgelerde biraz azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor. Özellikle güney yönlerden, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden orta şiddette esecek olan rüzgarın; Batı Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz'in batısında güneyli yönlerden, Marmara'nın kuzeyinde kuzeybatı yönlerden yer yer şiddetli (30-50 km/sa) olarak etkili olması bekleniyor.

Son dakika yaşam haberleri için aşağı doğru kaydırın.