Bayramın 3. gününde İstanbul'a dönen tatilciler sebebiyle Anadolu Otoyolu ile D-100 Karayolu'nda Kocaeli'nin Kartepe ilçesinden itibaren uzun araç kuyrukları görülüyor.

İZMİT GEÇİŞİNDE YOĞUNLUK


Her iki yolun İstanbul yönünde ortalama hızı saatte 35-40 kilometreye kadar düşen araçlar, normal zamanda yaklaşık yarım saat süren İzmit geçişini yoğunluk sebebiyle 1,5-2 saatte katediyor.

Trafik akışı, D-100 Karayolu'nun Köseköy, Kandıra sapağı ve Kuruçuşme, TEM Otoyolu'nun ise Alikahya, Gültepe ve Yarımca mevkisinde durma noktasına geliyor. D-130 ile D-605 karayollarında ise trafik normal akışında devam ediyor. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri de yollardaki kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

BOLU DAĞI KESİMİNDE TRAFİK


Anadolu Otoyolunun Bolu Dağı kesiminde de Kurban bayramının bitimine bir gün kala tatilciler akıcı yoğunluk oluşturmaya başladı.


ANKARA ŞEHİR GİŞELERİ


Ramazan Bayramı tatilinin 3. gününde Ankara şehir girişleri ve otobüs terminalinde de yoğunluk yaşandı.

Yaşanan trafik yoğunluğunun yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi öngörülüyor. Uzmanlar ise araç kullanıcılarını dikkatleri olmaları hususunda uyardı. Trafiğin yoğun olduğu bölgelere ise trafik polisleri yerleştirildi.