Bu olay herkesi şoke edecek. Sosyal medyada bir anda yayılan olay, izleyenlere adeta korku dolu anlar yaşattı. Tuvalete girmek için yola düşen klozete bakınca, hayatının şokunu yaşadı. Bir yılan kuyruğunu fark eden kişi, hemen komşusuna haber verdi. Komşusu da yılanı klozetten çıkarmak için büyük çaba harcadı. O görüntüler bir anda gündeme oturdu.KLOZET NASIL TEMİZLENİR?

Klozetler girintili çıkıntılı olduğu için kolay temizlenir yüzeyler değildir. Bu sebeple deterjan, kireç çözücü, çamaşır suyu gibi malzemeleri direkt ambalajından dökerek her noktasına ulaşmak mümkün değildir. Deterjanı döktükten sonra tuvalete fırçası ile fırçalamak bir çözüm olsa da size daha iyi bir önerimiz var. Spreyli boş cam-sil kutusunun ya da marketlerden alabileceğiniz sprey şişesinin içine bir miktar çamaşır suyu ve su karışımı ekleyerek tuvalet temizliğini yapabilirsiniz. Spreyden sıkılan deterjanlı su klozetin her noktasına ulaşabileceğinden hem zamandan tasarruf sağlamış hem de temizliğinden emin olmuş olursunuz.

Suyu klozete sıktıktan sonra 5 dk bekleyip fırça ile ovun ve bol su ile durulayın. Oturma kısmı, sifon ve musluğa da deterjanlı su sıkıp süngerle ovun. Eğer sadece klozet içini temizliyorsanız fırçalama sonrası sifonu bir kaç kez çekmeniz yeterlidir. Ama oturma kısmına da deterjanladıysanız mutlaka bol su ile yıkamalı ve deterjandan arındığına emin olmalısınız. Aksi takdirde deterjan kalıntılarının cilde ciddi zararlar verdiğini ve kıyafetlerimize de bulaşarak renklerini açabileceğini unutmayın.

Taşınma sonrası ilk temizliklerde klozet dibinde ve kenarlarında kireç tabakası ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için kireç çözücülü tuvalet temizleyicisini klozete döküp beklettikten sonra sifonu çektiğinizde kaybolacaktır. Bu şekilde temizlenmediği takdirde hidroklorik asit yani tuz ruhu ile kireci temizleyebilirsiniz. Klozete tuz ruhu döküp bekletin. Bu sırada tuz ruhunu solumamaya özen gösterin.

İçecek olarak tükettiğimiz kola ilginç olsa da tuvalet temizliğinde işe yaramaktadır. Kola döküp beklettikten sonra sifonu çektiğinizde lekeler temizlenmiş olacaktır.