İstanbullular 10 günlük bayram tatilini  değerlendirmek için  yollara düşmeye başladı. Bayram yoğunluğu trafikte de kendini fazlasıyla gösterdi. İstanbul'da çalışma saatlerinin bitmesinden sonra şehir trafiğinde ciddi yoğunluk bekleniyor.

TEM Otoyolu’nun Bolu yolunda bayram trafiği kendini en fazla gösteren yerlerden oldu. Trafikte ciddi anlamda yoğunluk yaşandı. Trafik en çok, Bolu Dağı Tüneli’nin bitiminden itibaren görülmeye başlandı. Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu güzergahta trafik denetimlerini özellikle arttırdı.

BAYRAM BOYUNCA TRAFİK DENETİMİ ÜST DÜZEYDE OLACAK

İçişleri Bakanlığından yapılan flaş açıklamaya göre, Kurban Bayramı'nda vatandaşların huzur ve güven içinde yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla trafik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. Bayram süresi boyunca, polis ve jandarma trafik ekiplerinden toplam 52 bin 936 personel güvenlik amacıyla görev yapacaklar.

Bayram tatilleri boyunca zorunlu durumlar dışında "Özel Yük Taşıma İzin Belgesi" ve "Özel İzin Belgesi" kapsamındaki araçların trafiğe çıkmalarının önüne geçilecek. Görüş mesafesinin 50 metrenin altına inmesi halinde, iş makineleri, zirai aletler ve traktörler trafiğe çıkamayacak. Motorlu bisiklet ve motosiklet denetimleri de sıkılaştırılacak, özellikle sürücü ve yolcuların koruyucu başlık, gözlük takıp takmadığına bakılacak.