İstanbul'da sabah vakitlerinde şiddetli yağmur etkili olmaya devam ediyor.Mesai yolunda metro bekleyen İstanbulluları şoka çeviren anlar, kameraya böyle yansıdı.

İstanbul' un bazı ilçelerinde etkili olmaya başlayan gök gürültülü sağanak sebebi ile vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Kentin birçok bölgesinde etkisini gösteren şiddetli yağış sebebi ile yollarda su birikintileri oluştu. Araç sürücüleri ve vatandaşlara zor anlar yaşatan sağanak, trafikte aksamalara da sebebp oldu. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ıslanmamak için şemsiye ve naylon poşetlerle korunmaya çalıştı. Kimileri ise kapalı alanlara sığındı.

Silivri ilçesinde ise yağış özellikle sahilde yürüyüş yapan kişileri etkiledi. Yağış yüzünden sahil boyunca bazı yerlerde su birikintileri oluştuğu görüldü. 

Gök gürültülü yağış zaman zaman çakan şimşeklerle devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bir haftadır süren aşırı sıcakların Türkiye genelini terk edeceğini belirtti. Hava sıcaklıkları ise hissedilir derecede azalacak.

Sıcaklıklar bir anda azalacağı belirtiliyor. Meteoroloji çalışanları hava sıcaklıklarının  giderek azalmaya devam edeceğini ve Türkiye genelinde mevsim normalleri altında seyredeğini açıkladı.

TÜRKİYE GENELİNDE HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİLİYOR

Meteoroloji hava tahminlerine göre hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 4 derece hava sıcaklıklarında düşüş beklenilmektedir. Rüzgâr kuzey yönlerden sert şekilde esmesi bekleniyor.