İstanbul'da, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının bugün itibari ile başlamasından dolayı birçok öğrenci trafiğe akın etti. Trafiğe milyonlarca öğrenci ile birlikte okul servislerinin de çıkması İstanbul’da sabah saatlerinde trafik yaşanmasına neden oldu.

Özellikle D-100 Karayolu, Bahçelievler Şirinevler, Zeytinburnu Merter, Cevizlibağ mevkileri ve köprülerde trafik kendini net bir şekilde gösterdi.

OKULLARDA ÇEVRELERİNDE POLİS DENETİMİ

2017-2018 eğitim öğretim senesinin başlaması ile birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri de asayiş ve güvenliği sağlamak için okul yakınlarında denetimlere başladı.

Öğrenci velileri polis denetimlerinden oldukça memnun oldular.

TOPLU TAŞIMA SAAT 13:00’A KADAR ÜCRETSİZ

Diğer yandan, İETT'den tarafından yapılan açıklamada, okulların açılması ile birlikte trafikte yeni araçların görüleceği bildirilmişti.
İETT tarafından yapılan açıklama metni şu şekilde:

‘Okulların açılmasıyla beraber yüzlerce öğrence trafiğe katılacak. Bu durumu değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi verdiği karar kapsamında okulların ilk günü toplu taşıma araçlarını 06.00-13.00 saatlerinde ücretsiz olarak hizmete sokacak. İstanbul'da okulların açılacağı 18 Eylül Pazartesi, İETT, İstanbul Otobüs AŞ, özel halk otobüsleri, metrobüs, tünel, Şehir Hatları vapurları ile Metro İstanbul'a ait metro, hafif metro, tramvay ve füniküler araçları, 06.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çalışacak.’