Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) Anadolu yakası Edirne İstikametine yapılacak olan Serbest Geçiş Sistemi çalışmalarının başlamasından dolayı trafikte yoğunluk kilit noktasına geldi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’DE YOĞUN

FSM köprüsü Anadolu yakasından Avrupa yakasına ulaşımda uzun kuyruklar oluştu. Araç sahiplerinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gitmelerinden dolayı bu köprüde de yoğunluk meydana geldi.

08:30'DA YÜZDE 51 ORANINDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritasına bakılırsa İstanbul’da trafik yoğunluğu saat 08:30’da yüzde 51 oranında görülüyor.

BAKAN TRAFİK DÜZENLEMESİNİ ANLATTI

Diğer yandan, Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi'nin hem hali̇hazırda uygulamada olan önlemleri hem mevzuat düzenlemesi aşamasında olan bazı adımları hem de geleceğe dönük projeleri̇ içerdiğine vurgu yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, belgenin "deneti̇m", "kaza sonrası aci̇l müdahale", "personel eği̇ti̇mi̇", "projeleri̇mi̇z" ve "düzenleme yapılacak konular" olmak üzere 5 başlıkta hazırlandığını söylemişti.

"AMA CEZA VERMEK DEĞİL, KURAL İHLALLERİNİ ENGELLEMEK"

Bakan Soylu, trafik güvenliğine yönelik çalışmalarda amacın çok ceza yazmak olmadığını, yüz yüze teması arttırmak suretiyle ceza yazılmadan, kural ihlallerini engellemek olduğunun altını çizdi.