Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) Anadolu yakası Edirne İstikametine yapılacak olan Serbest Geçiş Sistemi çalışmalarının başlamasından dolayı trafikte yoğunluk kilit noktasına geldi. Köprülerde ve diğer yollarda trafik yoğun bir şekilde kendini hissettiriyor.
Köprü çalışması ile birlikte yağmurlu hava durumu da trafiğin artmasına neden oldu.

Bu çalışmaların7 Kasım'da bitmesi planlanıyor ancak bu tarihten daha erken tamamlamak için yoğun çaba sarf ediliyor. Çalışmalar boyunca trafik akışı, her iki yönde birer şerit kapatılarak üçer şerit üzerinden yapılacak.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’DE YOĞUN

FSM köprüsü Anadolu yakasından Avrupa yakasına ulaşımda uzun kuyruklar oluştu. Araç sahiplerinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gitmelerinden dolayı bu köprüde de yoğunluk meydana geldi. Trafik yoğunluğuna hava durumuda etkisini gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritasına bakılırsa İstanbul’da trafik yoğunluğu saat 08:30’da yüzde 51 oranında görülüyor.

TRAFİKTEN MAĞDUR OLMAMAK İÇİN ALTERNATİF YOLLAR

Köprü çalışmaları esnasında vatandaşların, meydana gelen trafik yoğunluğundan etkilenmemeleri için araç sahiplerine alternatif güzergahları (Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim köprüleri) kullanmaları öneriliyor.