Yaklaşan bayram tatilinden dolayı hükümet çalışmayan, işsiz vatandaşlarına kolaylık sağlamak amacı ile işsizlik maaşlarının ödemelerine bugünden itibaren başladı. Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla 28-29.08.2017 tarihlerinin ve 2017 senesi Ağustos ayı ödeme günü olan 31.08.2017 tarihinin idari tatile denk gelmesinden dolayı ödemeler bugünden yapılmaya başlandı.

NÜFUS CÜZDANLARIYLA PTT ŞUBELERİNE UĞRAMAK GEREKİYOR

İŞKUR tarafından söz konusu durum ile ilgili yapılan bildiride, ‘İşsiz vatandaşlar, T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanları ile beraber PTT şubelerine bizzat giderek ödemelerini alabilecek.’ ifadelerini kullandı.

İŞKUR'DA 120 BİN AÇIK POZİSYON BULUNUYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatıldığı iş seferberliği her boyuttan geniş katkı sağlarken ilave olarak işe alınan personel rakamı ise 1 milyon 200 bini kişiyi geçmiş bulunuyor. Öyle ki, sene sonuna kadar 2 milyon ilave iş alanı hedefi aşılacağı. İstihdam seferberliği sırasında devletin yanında asıl katkı özel iş alanları tarafından sağlanıyor. Bu sayede de İş ve İşçi Bulma Kurumu öncülüğünde yapılıyor. İŞKUR'un hem işbaşı eğitimi, hem de iş ve meslek danışmanlığı vasıtasıyla yaptığı bu yönlendirmelerin istihdam artırılmasında çok büyük katkı sağlıyor.