Isparta'nın Eğirdir ilçesine bağlı Gökçehöyük köyünde bulunan ormanda sebebi henüz belirlenemeyen bir yangın meydana geldi. Yangın rüzgarın etkisi ile daha da büyüdü.

Ormanda çıkan yangına, bir helikopter, 10 arazöz ve Isparta Orman Müdürlüğü ekipleri gönderildi.

Yangının sarp alanda ortaya çıkmasından dolayı Eğirdir Belediyesi ekipleri yangına ulaşmak için vakit kaybetmeden yok açma çalışmalarına başladı.

MERSİN YANGINI

Diğer yandan, dün Mersin'in Erdemli ilçesinde kızılçam ormanında meydana gelen yangın bölgede paniğe neden oldu.

Erdemli’ye bağlı Çamlı Mahallesi Ohut bölgesinde ormanlık alanda henüz nedeni belirlenemeyen çıkan yangın, rüzgarın etkisinden dolayı giderek büyüdü.

Bölgede çıkan yangının ihbar edilmesinin ardından 3 helikopter, 15 arazöz ve Orman Bölge Müdürlüğünün 50 çalışanla söndürülmeye çalışıldı.

Yangın kontrol altına alındı ancak ortalama 5 hektar alan yangından etkilendi. Ekipler yangını söndürme çalışmalarının ardından soğutma çalışmaları düzenledi.

ÇANAKKALE YANGINI

Geçen hafta, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan sınırlarının arasında, Kilitbahir köyündeki Ağaderesi Hastane Şehitliği bölgesinde ormanlık kısımda sebebi bilinemeyen bir yangın meydana gelmişti.

Eceabat ilçesinini sınır kesiminde çıkan yangına, 2 yangın söndürme uçağı ve 6 helikopter ile 25 arazöz ve 4 dozerle söndürme çalışmaları yapıldı.