İzmir, Manisa, Aydın, Uşak ve Denizli illerinde jandarma ekipleri tarafından araç denetimleri insansız hava aracı yardımı ile yapılarak güvenlik çalışması gerçekleşti.

İzmir'de jandarma ekiplerince 48 farklı yerde gerçekleştirilen çalışma doğrultusunda 7 bin 856 araç Genel Bilgi Taraması'ndan (GBT) geçti.-Toplam 610 çalışanın katıldığı uygulamada 3 bin 424 araç arandı, 35 araç trafikten uzaklaştırılırken, 87 sürücüde para cezasına yakalandı.

Denizli'de 200 trafik güvenlik personeli ile 20 farklı yerde trafik ve asayiş denetimi gerçekleştirildi. Şehir çapında gerçekleştirilen çalışmalarla şehirler arası yolculuk yapan otobüsler ve yolcularına da güvenlik uygulaması amacıyla denetin yapıldı.

Aydın'da da şehir genelinde jandarma ve polisin birlikte hareket etmesi ile 134 çalışanın katıldığı trafik kontrolü gerçekleştirildi.

Uşak'ta İl Jandarma Komutanlığı tarafından 22 ekip 118 personel ile tüm şehirde güvenlik ve trafik denetimi yapıldı.

BAYRAMDA TRAFİK DENETİMİ ÜST SEVİYEDE

Mübarek Kurban Bayramı boyunca, toplam 52 bin 936 personel trafiğin güvenliğinden sorumlu olacak. İçişleri Bakanlığından yapılan flaş açıklamaya göre, Kurban Bayramı'nda vatandaşların huzur ve güven içinde yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla trafik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. Bayram süresi boyunca, polis ve jandarma trafik ekiplerinden toplam 52 bin 936 personel güvenlik amacıyla görev yapacaklar.