Bizimkiler Hüdaverdi filminden sonra başka bir yapımda rol almayan Önder Tekin sinema hayatına devam etmedi. Gaziantep'li olan Önder Tekin şuan da memleketinde ikamet ediyor. Canlandırdığı Hüdaverdi karakteri ile çok başarılı bir iş çıkaran Önder Tekin, özel bir şirkette müdürlük yapıyor.

1971'lerin sinema filmi 'Bizimkiler Hüdaverdi-Pırtık' filminin en sevilen çocuk karakterlerinden Hüdaverdi'nin şimdiki hali görenleri şaşırtıyor. Önder Tekin, şuan 50 yaşında emekli teknisyen ve Gaziantep'te yaşıyor. Tekin'in Facebook hesabına yüklediği ilkokul yıllarına ait fotoğraflarından biri. Başka bir yapımda rol almayan Önder Tekin sinema hayatına devam etmedi. 1 Ocak 1966 doğumlu Önder Tekin'in canlandırdığı 'Hüdaverdi' karakteri, filmin çok sevilmesinin nedenlerinden biri.

HÜDAVERDİ-PIRTIK FİLMİNİN KONUSU

Macera İstanbul'un bir kenar mahallesinde geçer. Pırtık ilk kez geldiği bu mahallede daha önce hiçbir yerde rastlamadığı komik ve neşeli insanlar görür. Bütün hayatını gezerek ve komiklikler yaparak geçiren Pırtık, Bizimkiler adlı bu neşeli mahalleden ayrılmak istemez.