Üsküdar Üniversitesi güvenli bir havuzda olması ve yapılması gerekenler konusunda birçok özelliği olduğunu belirten hayati uyarılarda bulundu.

ÇOCUKLARIN KULLANDIĞI KOLLUKLAR KALİTELİ Mİ? ÇİN MALINDAN UZAK DURUN

Yüzme bilmeyen bilhassa küçük çocukların ebeveyn gözetiminde havuza girmesi gerekirken bu önlemin de pek dikkate alınmadığı, özellikle çocuğun can simidi ya da kolluğu var diye rahat hareketler sergilediği gözlenmektedir. Çocukların ve yüzme bilmeyen yetişkinlerin de kullandığı Çin malı olan kalitesiz ve can kurtarma aracı olamayacak özellikteki ürünlerin patlama veya sönme riskinin asla unutulmaması gerekmektedir.

HAVUZ HER SABAH DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENİYOR MU?

Havuz hijyeni ve temizliği ikinci sırada önem taşımaktadır. Düzenli olarak havuzun kimyasallar ile dezenfekte edilmesi ve her sabah hijyen kontrolünün yapılması gerekir ve şarttır.

SİNSİ TEHLİKE! ELEKTRİK SİSTEMİ

Elektrik sistemi aslında görünmeyen sinsi bir tehlikedir. Elektrik sistemi olmadan havuzun çalıştırılması mümkün değildir. Çünkü temizleme sistemi ile birlikte havuzun dolması için suyun çekilmesi ve basılması icap eder. Bunun için ise motor kullanımı yoğundur. Bu hususa dikkat edilmesi gerekir.