İstanbul Esenyurt’ta geride bıraktığımız 2016 yılında yaşanan bir olayda, zorla öpmek istediği E.O. (28) tarafından dili koparılan tutuksuz sanık M.O.’nun (19) 'Nitelikli cinsel saldırı' suçundan 12 yıla kadar hapis istemi talebiyle Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Avukatı sanığın kanser tedavisi gördüğünü, duruşmaya bu nedenle katılamadığını açıkladı.

Şikayetçi E.O. da "Tedavi gördüğü evden çıkamadığını söyledi avukatı. Şimdiye kadar sanığı iki kere ben gördüm. Tedavi görüyorsa nasıl sokakta geziyor. Hem otobüste hem metrobüste. Aynı mahallede oturuyoruz. Kemoterapi gördüğü söyleniyor. Saçı başı dökülmemişti. Maske de takmıyordu" açıklamasını yaptı.

Şikayetçi E.O., sanık M.O. hakkındaki şikayetinin devam ettiğini ifade etti.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı temsilen duruşmaya katılan Büşra Öztürk de "Sanıktan şikayetçiyiz, duruşmaya katılmak istiyoruz" dedi.

"DİLİNİ ISIRDIM"

Şikayetçi E.O. Büyükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadesinde şunları belirtmişti: "Olay günü geç bir saatte diş tedavimi yaptırdıktan sonra evime gitmek için otobüse bindim. Otobüsten Esenyurt Cumhuriyet Meydanı alt geçidinde bulunan otobüs durağında indim, evime doğru giderken arkamdan biri yaklaşarak gözlerimi kapattı. Ne olduğunu anlamadım. Daha sonra beni duvara yaslayarak öpmeye başladı. Bir ara dilini ağzımda hissettiğimde ani bir refleks ile ısırdım ve aşağıya çöktüm. O sırada dili kopmuş. Sonrasında sanık eylemlerine devam etti. Dilinin koptuğunu fark edince başımda bir müddet bekledikten sonra bırakıp gitti. Çevrede kimse yoktu, eve doğru yöneldim, polisi aradım." dedi.