Gaziantep'teki bir binanın bodrum katında patlama yaşandı.

Edinilen ilk bilgilere göre, merkez Şehitkamil ilçesine ait Gazikent Mahallesi'ndeki 5 katlı binanın bodrum katında, henüz tespit edilemeyen bir sebeple patlama meydana geldi.

Olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi gönderildi.

Güvenlik amaçlı binanın boşaltıldığı kaydedildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, saat 23.00 sularında Şehitkamil ilçesine ait Gazikent Mahallesi'nde bulunan bir binanın elektrik panosundan iki elektrikli motorun şarj edilmesi esnasında elektrikten kaynaklanan bir yangın meydana geldiği ifade edildi.

Yangının itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldüğünün belirtildiği açıklamada, "Olay sonucunda motorlar ve elektrik panosunda maddi hasar oluşmuş olup, 1 kişi el ve ayaklarındaki yanıklar, 10 kişi de yangın dumanından etkilenmeleri sebebiyle tedavi amacıyla hastaneye sevk edilmiştir." sözlerine yer verildi.

BENZER BİR OLAY BAKIRKÖY'DE YAŞANMIŞTI

Bakırköy'de bir işyerinde ortaya çıkan patlamada ortalık resmen savaş alanına döndü. Patlamanın etkisiyle 1 kişi hafif şekilde yaralandı. Patlamanın yarattığı etki nedeniyle bölgede olan çok sayıda kişi ve çok sayıda işyeri, ev ve park halindeki otomobiller ile bir banka şubesi de hasar gördü. Tedirginliğe kapılan çevre sakinleri ise mahalleye çıktı. Patlama yerinde inceleme gerçekleştiren İGDAŞ personelleri patlamanın doğalgaz nedenli olmadığını açıkladı.

Olay, saat 06.15 sularında, Osmaniye Mahallesi Camii Sokak üstündeki fırın olarak işletilen bir binada meydana geldi. Dükkanda insanın bulunmadığı sırada büyük bir gürültüyle patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle çevredeki birçok işyeri, ev ve park halindeki araçlar hasar gördü. Mahalle sakinleri hemen durumu polis ve itfaiye personellerine bildirdi. Paniğe kapılan mahalleli sokağa döküldü. Olay yerine gelen polis ekipleri patlamanın meydana geldiği sokağı güvenlik şeridiyle trafiğe kapattı. İtfaiye ekipleri ise hasar  gören apartman dairelerine yangın merdiveniyle çıkarak kimsenin olup olmadığını kontrol etti. Patlamanın sabahın erken saatlerinde olması sebebiyle o esnada sokakta insanların bulunmaması büyük bir felaketi önledi. Olayda bir kişi hafif şekilde yaralandı.