Sosyal medyada son yılların en çok paylaşılan ve güldüren zalımlar fotoğraflarını sizler için derledik. Aykırı fotoğrafları, aykırı pozları ve photoshopla yeni tarzların yaratıldığı Zalımlar fırtınası, sosyal medyada bir türlü dinmek bilmiyor. İşte son yılların en çok paylaşılan en çok güldüren zalımlar fotoğrafları...

GÜZEL FOTOĞRAF ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI

Fotoğraf çekmek her zaman için keyif işidir. Elinizdeki fotoğraf makinesi her ne olursa olsun güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğrafınızın kompozisyon anlamında iyi olması, tamamen sizin bakış açınız ile ilgilidir. Her ne kadar kompozisyonunuz başarılı olsa da teknik açıdan da başarılı bir fotoğraf çekmek istiyorsanız işte o zaman işin içine ekstra donanımlar ve teknik bilgi birikimi gereksinimi giriyor. Bu yazıda sizlere olabildiğince az donanım ile (abartı masraflara girmeyerek) yeteri derecede teknik bilgiyi nasıl harmanlayabileceğinizden bahsedeceğiz.

Öncelikle teknik açıdan kaliteli bir fotoğraf nedir onu tartışalım. Bir fotoğrafın teknik açıdan iyi olması demek, doğal ya da yapay fark etmeden doğru ışık altında amaca uygun konumlandırılan bir fotoğraf makinesi ile belirli bir kadraja sahip olması demek diyebiliriz.

Her zaman doğal ışıkta fotoğraf çekemeyebiliyoruz. Kimi zamanlarda (stüdyo fotoğrafçıları gibi) kapalı ortamda yapay ışıklardan yardım almamız gerekebilir. Hatta öyle bir fotoğraf çekimi gerekir ki, açık alanda bile yapay ışıktan yardım almanız gerekebilir. İşte burada devreye harici bir flaş cihazı giriyor. Makinenizin dahili flaşı ile de fotoğraflarınızı çekebilirsiniz fakat harici bir flaşın yapabildiklerini gördükten sonra dahili flaşı kullanmak bile istemeyeceksiniz.