Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, lisans ve önlisans mezunları içerisinden 13 bin öğrenci polis memuru için aday olabilecek.

Polis Akademisinin resmi internet sitesinde yayınladıkları açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM), 21. Dönem için lisans mezunları içerisinden bini bayan olarak 11 bin, önlisans mezunlarından ise 200'ü kadın 2 bin öğrenci olacak şekilde alım yapılacak.

Adaylar başvurularını, Polis Akademisi internet sitesinde online olarak gerçekleştirebilecek.

Başvuru tarihleri, adaylardan talep edilecek belgeler ve aranılan şartlar başvurulardan önce ‘www.pa.edu.tr’ internet sitesinden duyurulacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2018’DE GERÇEKLEŞECEK

Kurban Bayramı için memleketi Sivas’ın Gürün ilçesine giden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayramlaşma programında önemli konulara da değindi.

Yılmaz vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra orada bulunan bir basın görevlisinin öğretmen atamasına hakkında sorduğu sorusuna ilişkin ‘2018 yılında öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz’ yanıtını verdi.

Yılmaz en yakın atamaların niçin 2018 yılında yapılacağına yönelik ise Meclis'te hazırlanacak bütçenin ardından değerlendirme yapılacağını ve alım sayısının buna göre belirleneceğini ifade ederek:

‘Bütçe Meclise sunulsun. Meclis'in belirleyeceği rakamlar göz önüne alınarak 2018 yılında öğretmen atamasını yapacağız.’ açıklamasında bulundu.