Ege Denizi açıklarında 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Ege Denizi'nde saat 17.29'da 4,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem yaklaşık 7 kilometre derinlikte meydana geldi.

SARSINTILAR ARKA ARKAYA GELİYOR

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, saat 11.33'de merkez üssü Milas olan 4,2 şiddetinde deprem oldu.

Depremin ortalama 12,22 kilometre derinlikte meydana geldiği ifade edildi.

MUĞLA’DA KORKUTAN DEPREM

Diğer yandan, Ağustos ayında Muğla yine sallandı! Muğla'nın Ula ilçesinde, gece saat 00:40'da 3,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

KANDİLLİ'DEN KORKUTAN DEPREM UYARISI!

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Marmara depremi ile ilgili merak edilen açıklamayı yaptı. Prof. Dr. Haluk Özener, "Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık" açıklamasını yaptı. Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Depremleri nerede ve yaklaşık ne büyüklükte olacağını biliyoruz ama hiçbir zaman maalesef bugünkü teknolojiyle zaman verme şansımız yok" dedi.

Kandilli Rasathanesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık. Tarih veremiyoruz ama bu tek parçalı bir kırık olabilir, iki parçalı bir kırım olabilir Marmara'da bir deprem olacağı gerçeğini değiştirmez.’ Dedi.