Bir kaza haberi daha... Bu kez adres Kocaeli! Bu kadarı da pes dedirtti. Bir can daha gitti. İşte herkesi derinden sarsan facia olarak da tanımlanan o kazanın detayları... Kocaeli'de devrilen iş makinesinin altında kalan Abdulkayyum Hudayberdi, yaşamını yitirdi. 

Kocaeli'de yaşanan skandal olay, öğleden sonra, Körfez İlçesi Himmetli Mahallesi'nde meydana geldi. Bir tavuk çiftliğinde çalışan Abdulkayyum Hudayberdi, devrilen iş makinesinin altında kaldı. Ağır yaralanan işçi Hudayberdi, tavuk çiftliği sahibi B.Ç. ile çalışanları A.K. ve Y.S. tarafından otomobille Kocaeli Hastanesi'ne kaldırıldı. B.Ç. ve çalışanları, Abdulkayyum Hudayberdi'yi Derince İlçesi Toylar yol ayrımında yerde yatarken bulduklarını söyleyip, hastaneden çıktıç Kaburgaları kırılan, ciğeri patlayan Abdulkayyum Hudayberdi ameliyata alındı, ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Jandarma ekipleri, Afganistan'daki ağabeyine ulaştığı Abdulkayyum Hudayberdi'nin bir tavuk çiftliğinde çalıştığı bilgisini öğrendi. Bunun üzerine tavuk çiftliğinin sahibi B.Ç. ile iki çalışanı A.K. ve Y.S. 'Taksirle adam öldürmek' suçlamasıyla gözaltına alındı. Tavuk çiftliğinin sahibi ve diğer iki çalışanın jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.