Bodrum'da geçtiğimiz günlerde oluşan depremde, herkes panik içindeyken minibüs şoförü sakinliğini korudu.

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım Bodrum'da meydana gelen depremin ağır bilançosunu açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla'da bulunan Dalaman Havalimanı'nda, Bodrum'daki depremle ilgili basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunarak, depremin acı bilançosunu açıkladı. Yetkililerden depremle ilgili bilgi aldıktan sonra açıklama yapan Başbakan Yıldırım, "Muğla'da Vali, Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz ve sivil toplum kuruluşları çok özel bir işbirliği gerçekleştirdi" dedi. Başbakan Yıldırım, Yunan halkına ve yöneticilerine de geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Bodrum'daki depremle ilgili çarpıcı açıklamalarına şu şekilde devam etti: "6.6 şiddetinde deprem oldu. 11 saniye süren deprem sonunda Allaha şükür bir can kaybı yok. Önemli sayılabilecek yıkım da yok. Ancak depremin oluşu sırasında vatandaşların tedirginliğinden dolayı bazı yaralanmalar var. Onlar da hastanelerde kısa müdahalelerle hallolmuş vaziyette. 20 kadar vatandaşımız tedavi görüyor. Bu deprem adalarda da hissedildi, Kos (İstanköy) adasında bir vatandaşımız hayatını kaybetti, bir de İsveç uyruklu bir kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden vatandaşımıza diğer İsveç vatandaşına da rahmet diliyorum" dedi.

Deprem sonrasındaki kesin durum tespitini de dile getiren Başbakan Yıldırım, "Bodrum'da kullanılmayan 3 yıkık bina var, 32 binada nispeten ağır hasar var. Bunun dışında başka bir hasar söz konusu değil. Kriz masasında koordinasyon içinde güzel bir çalışma oldu" ifadelerini kullandı.