Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün ilgili ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte, öğrencileri taşıyan okul servislerini denetledi.
Trafik polisleri, İstanbul’un pek çok yerinde okul servis araçlarını denetledi. Evrakları tam olmayan servis sürücülerine ceza yazan polisler, ehliyeti olmayan bir sürücü ile karşılaştı.

OKUL SERVİS ŞÖFORÜNÜN EHLİYETİ YOK

Denetleme esnasında polisler, Muzaffer Zamur'un sürdüğü okul servis aracını incelemek için durdurdu. Zamur, önce ehliyetinin evde olduğunu, kendisinin de tamircilikle uğraştığını belirtti. Polis şüphelendiği kişinin kimlik incelemesini yaptı. Ardından Zamur’un hiç ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı.

Trafik polisleri Zamur’un aracına ceza keserek aracı bağladılar. Öğrenci velileri ise bu denetimlerden oldukça memnun olduklarını belirtti.

SERVİS ŞÖFORLÜĞÜNDE YENİ DÜZEN

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son günlerde gündemde olan bazı olayların sorasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile bir araya gelerek, bu sorunlara çözüm bulmak adına servis şoförlüğü için mesleki yeterlilik belgesinin aranmasının şart olmasına karar verdi.

Palandöken bu konuda velileri de uyararak, ‘üç kuruş ucuz olacak’ diye korsan servisçilere güvenmeyin dedi.