Çanakkale Boğazından geçene bir gemi karaya oturdu.Öte yandan Çanakkale'yi sel fena vurdu.

Ulaşılan bilgiler doğrultusunda, Çanakkale' de dün öğle vakitlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden yağış, akşam vakitlerinde şiddetini arttırarak yerini sağanak yağışa bıraktı. Etkili olan sağanak yağıştan en çok Gökçebayır köyü etkilendi. Köyde yaşanan sel felaketi sebebi ile evler zarar görürken köy ilkokulunun ve çok sayıda evin duvarları yıkıldı.

Yaşanan şiddetli sağanaktan sonra meydana gelen el sularının köy yollarına taşıdığı, molozlar kepçe ve Greyder aracılığı ile yol üzerinden kaldırıldı. Öte yandan sel felaketinin ardından bölgeye gelen Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Çanakkale İl Müdürlüğü mensupları köyde hasar gören alanlarda incelemelerde bulundu. Yetkililer Yapılacak detaylı incelemenin ardından hasar tespitlerinin netleşeceğini ifade etti.

'MAHSUR KALAN YAŞLI KADINI KOMŞUSU KURTARMIŞ'

Gökçebayır köyü muhtarı olan Mustafa Kemal Canbeden, " Gündüz hava biraz patladı, çatladı. Akşam saatlerinde hafif başlayan bir yağmur. Arkasından dolu ve daha şiddetli rüzgar ile beraber şiddetini arttırarak yüksek miktarda yağmur düştü. Bu yağmur bir kaç tane evimizin kol duvarlarını yıktı. Gördüğünüz gibi evin içerisini su basmış. İçerisinde yaşlı bir kadın vardı. Komşusu tarafından kurtarılmış. Allah başka keder vermesin.