Kuzey Ege Denizi'ndeki olumsuz hava koşulları Çanakkale-Bozcaada ile Çanakkale-Gökçeada arasında 'Conkbayırı' adlı deniz otobüsü tarafından bugün ve yarın yapılması planlanan seferleri etkilemiş durumda.

3 SEFER İPTAL EDİLDİ

Çanakkale'den bugün saat 10.00'da, Bozcaada'dan saat 17.00'de, yarın ise Çanakkale'den-Gökçeada'ya saat 18.15'de gerçekleşmesi planlanan seferler iptal edilmiş durumda. Çanakkale Boğazı'ndaki, Çanakkale-Kilitbahir, Çanakkale-Eceabat, Lapseki-Gelibolu arasında feribot seferlerinin ise devam ettiği duyuruldu.

Öte yandan Meteoroloji vatandaşları uyardı.

Eylül ayının son günlerine doğru yaklaşırken hava sıcaklıkları da perşembe günü mevsim normaline inecek.

PERŞEMBE GÜNÜ DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, son günlerde yükselen hava sıcaklığının perşembe günü Marmara ve Kıyı Ege'de, cuma günü ve hafta sonunda ülkemizin kuzey ve iç bölgelerinde hissedilecek şekilde 6 - 10 derece düşeceği ve mevsim normallerinde olacağı bekleniyor.

IBB UYARDI

AKOM'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Aşırı sıcaklar bugün ve yarın da devam edecek. Cuma günü yağmur ve serin hava gelebilir" denildi. 

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Uzmanlar yarın Marmara Denizi'nde fırtına beklendiği yönünde açıklamalarda bulundu.