Bu fotoğraftaki güzelller güzeli kız çocuğunun adı Virsaviya Borun. 7 yaşındaki çocuk bir Rus. Onun yaşıtlarından bir farkı var. Dünyada eşine benzerine rastlanılmayacak bir hastalığıa sahip.

7 yaşındaki Rus Virsaviya Borun isimli kızın kalbi dışarda atıyor. Borun'un kalbini yalnızca ince bir deri tutuyor, zira küçük kızın kalbi her attığında dışardan kolaylıkla görülebiliyor. Güldüğünde ise yerinden çıkacak gibi oluyor.

Cantrell pentalojisi isimli nadir görülen bu hastalık, bedenin orta kısmında görülen gelişimsel bozuklukların birlikteliği olarak açıklanıyor. Cantrell pentalojisi, bazı vakalarda basit bozukluklarla ortaya çıkarken bazen de ölümcül olabiliyor.

Küçük kızın soğuk iklimde yaşıyor olması ölümcül bir risk oluşturması, annesiyle beraber ABD'nin Florida eyaletine yerleşmesine neden oldu. Anne Dari Borun, kızının tedavi masraflarını tek başına karşılamak zorunda ancak zorlandığı için bir fonda yardım bekliyor.

CANTRELL PENTALOJİSİ NEDİR?

Cantrell pentalojisi orta hatta görülen gelişimsel bozuklukların birlikteliğidir.Çok nadir görülen bir hastalıktır. İlk kez 1958 yılında tanımlanmıştır ve diğer bir adı da Cantrell-Haller-Rayitsch Sendromu’dur.