Başkent Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yolcu otobüsü ile tırın birbirlerine çarpması sonucu bir kaza meydana geldi. Yolcu otobüsünün mısır yüklü tıra çarpmasından kaynaklana kazada 3 kişi öldü, 26 kişi de yaralı olarak azadan kurtarıldı.

Bilal Yeşilmen’nin (32) şoför koltuğunda oturduğu 73 DZ 935 plakalı Özlem Cizre Nuh’un yolcu otobüsü, Konya-Ankara karayolunun Vilayetler Evi kavşağında bulunan trafik ışıklarında Metin Kantik’in sürdüğü 73 FE 333 plakalı tıra arkadan çarptı.

Kazının ihbar edilmesi üzerine olay yerine birçok ambülans ve emniyet güçleri sevk edildi.

Meydana gelen kazada, otobüs sürücüsü Yeşilmen, muavin Mehmet Şirinince (28) ve otobüsteki yolculardan Ercan Feyzioğlu (24), olay yerinde öldü.

BURSA ANKARA YOLUNDA DEHŞET KAZA

Diğer yandan bu olaydan birkaç gün önce de, Bursa - Ankara karayolu İnegöl Babasultan kavşağında minibüs ile hafif ticari araç feci bir şekilde çarpışmıştı. Meydana gelen kazada ilk incelemelere göre 1'i çocuk 7 kişi öldü. Kazada yaralanan 18 kişi ise başta İnegöl Devlet Hastanesi olmak üzere yakın hastanelere kaldırıldı. Kazanın ihbarı üzerine güvenlik ekipleri ve ambülanlar kaza yerine akın etti.