Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali Servis Katı merdivenlerinin bulunduğu alandan yayılan ve neyden kaynaklandığı henüz belli olmayan ağır kokuya itfaiye ekipleri müdahale bulundu. Kokudan etkilenen bazı yolcular ile çalışanların da sık sık öksürdüğü görüldü.

İTFAİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali Servis Katı merdivenlerinin bulunduğu alandan yayılan ve ne sebepten kaynaklandığı henüz bilinmeyen ağır kokuya itfaiye ekipleri müdahale etti. Havalimanında saat 16.00 sıralarında ağır kokuyu alan çalışanlar, yetkililere haber verdi. Olay yerine gelen, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü' ne bağlı ekipler, kokunun Dış Hatlar Geliş Terminali Servis Katı' ndan kaynaklandığını ifade etti.

KOKUDAN DOLAYI İTFAİYEYİ ARAMAK ZORUNDA KALDILAR

Bir süre burada gaz maskelerini takarak inceleme yapan havaalanı ekipleri, daha detaylı araştırma için itfaiye ekiplerine haber verilmesini istedi. Terminal yetkililerin haber verdiği itfaiye ekibi, kokunun yayıldığı alana girdi. Kokudan etkilenen bazı yolcular ile çalışanların sık sık öksürdüğü görüldü. Kokunun kaynağının tespiti ve giderilmesi için çalışmaların devam ettiği bildirildi.