Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali içinde saat 15.00 sularında nedeni belirlenemeyen bir koku yayıldı. Solunum yollarını rahatsız eden türdeki kokunun yayılmasından sonra harekete geçen havalimanı ekipleri, kokunun geliş ve gidiş katları arasında bulunan merdiven boşluğundan geldiğini belirledi. Kokunun yayıldığı yere yakın olan ofis çalışanları da kimyasal olduğu öngörülen kokudan etkilenmemeleri adına alandan uzaklaştırıldı. Daha sonra kapılar açılarak havalandırma yöntemiyle kokunun dağılması sağlandı.

Kokunun geldiği noktada bir süre araştırma yapan ekipler, daha sonra itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa zaman sonra olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri kokunun neden kaynaklandığını belirlemek üzere inceleme başlattı.

Terminalde bulunan bazı yolcular da nedeni tespit edilemeyen kokudan etkilendi. Solunum yollarını etkileyen koku nedeniyle bazı yolcu ile çalışanların zaman zaman öksürdüğü görüldü.

PANİĞE NEDEN OLDU

Kokunun birden havalimanı içerisinde yayılması paniğe neden oldu. Bazı yolcular zehirli bir gaz olabileceği şüphesi ile havalimanını terk etti. İlk etapta bir terör saldırısından korkan yolcular panik yaşadı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.