Atatürk Havalimanı iç hatlar geliş terminalinde dikkatleri üzerine çeken şüpheli bir paket bulundu. İhbarüzerine gelen ekipler çevreyi güvenlik çemberine alarak bomba imha uzmanlarının gelmesini beklendi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bulunan şüpheli paket, olay yerinde büyük paniğe neden oldu. Yolcular güvenlikten dolayı dışarı çıkarıldı. İç hatlar geliş bölümünde bulunan paketin etrafını çeviren güvenlik güçleri bomba imha ekibine haber verdi.

Atatürk Havalimanı'na gelen bomba imha ekipleri yaptığı incelemelerin ardından çantanın içerisinde şüpheli herhangi bir bulguya rastlamadı. Havalimaında meydana gelen bomba paniğinden sonra şüpheli çanta ve emniyet şeridi kaldırılarak normal işleyişine geri döndü.

ATATÜRK HAVALİMANI'NIN YENİ İŞLEVİ

Diğer yandan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk Havalimanı hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. 3. Havalimanının çalışmaya başlamasıyla, Atatürk havalimanının ne durumda olacağı gündemde merak edilen bir konuydu. Arslan bu konuya açılık getirerek, aynı uçuş koridorlarını kullanacaklarından dolayı iki havalimanının birlikte faaliyet göstermesinin söz konusu olmayacağını söyledi. Bununla birlikte yaklaşık 200 milyon yolcuya hizmet edeceklerinden dolayı Atatürk Havalimanına ihtiyaç kalmayacağını belirtti.