Vajina Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için vajina sağlığı çok önemlidir. Vajina sağlığı hem içsel hem de dışsal yöntemlerle korunmalıdır. Size vajina sağlığınızı koruyacak bazı önerilerimiz var.

14.02.2019-11:35 - (Son Güncelleme: 14.02.2019-11:27)Vajina Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için vajina sağlığı çok önemlidir. Vajina sağlığı hem içsel hem de dışsal yöntemlerle korunmalıdır. Size vajina sağlığınızı koruyacak bazı önerilerimiz var. İşte detaylar...

Güvenli Bir Cinsel Yaşam

Söz konusu vajina sağlığı olunca, dikkat edilmesi gereken konuların başında cinsel hayat geliyor. Cinsel ilişki sırasında tercih edilen korunma yöntemleri, vajina sağlığı için son derece önemlidir. Çünkü cinsel yolla bulaşan hastalıklar, rahim ağzı kanseri de dahil olmak üzere birçok sağlık soruna neden olabiliyor. Cinsel ilişki sırasında kondom kullanmak, en güvenilir korunma yöntemlerinden biri olarak biliniyor. Bunun dışında kullanılan kimyasal ürünlerin içeriklerine dikkat etmek gerekiyor.

Hijyen Ürünlerine Dikkat!

Kadınlar için özel olarak üretilen hijyen ürünleri son zamanlarda oldukça popüler durumda. Ancak bilinmesi gereken bir nokta var ki; vajinanızı temizlemek için ekstra bir ürün kullanmanıza gerek yok. Vajina, kendi kendine temizlenebilen bir yapıya sahip. Temizlemek adına uygulanan kimyasal ürünler, korumaktan ziyade sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Beslenme Alışkanlığı Önemli

Beslenme alışkanlıklarımız, genel sağlığımız açısından önemli olduğu gibi vajina için de oldukça önemlidir. Vücuda giren tüm besinler asit-baz dengesinde değişimler oluşturabilir. Bu da vajinanın kendi kendini temizleme özelliğini etkiliyor. Meyveler, yeşil bitkiler ve bolca su içmek vajinanın pH dengesini korumaya yardımcı oluyor. Özellikle ananas, zencefil, ve kırmızı meyveler vajina sağlığı için oldukça yararlıdır.

İç Çamaşırı Tercihi

Kullanılan iç çamaşırlarının, vajina üzerinde etkili olduğunu biliyoruz. Dantelli iç çamaşırları çok seksi olabilir ancak bunları sürekli tercih etmek vajinada için zararlı olan bakterilerin çoğalmasına yol açabilir. Dantelli olanlardan vazgeçin demiyoruz ama pamuklu olanları tercih etmenizi öneriyoruz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR