Ünal Karaman Krasnoda Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Trabzonspor Tenik Direktörü Ünal Karaman UEFA Avrupa Ligi'ndeki Krasnodar maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

23.10.2019-19:58 - (Son Güncelleme: 23.10.2019-19:56)

Trabzonspor Tenik Direktörü Ünal Karaman UEFA Avrupa Ligi'ndeki Krasnodar maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Önemli bir maça çıkacaklarını belirten Ünal Karaman, "Önemli bir müsabaka, iyi bir oyunla iyi bir sonuç bekleyeceğiz. Gruptaki sonuçlara ve puan durumuna baktığınız zaman rakibimizi kolay rakip olarak görebilirsiniz ama son derece kaliteli bir rakiple oynayacağız. Grupta aldıkları talihsiz sonuçlar var. Onların da bizim gibi sakatlık sorunlarıyla uğraştığını biliyoruz. Futbolun doğrularını yapmaya çalışan bir rakiple oynayacağız onun için iki takım içinde zor bir müsabaka olacak. Futbolun konuşulacağı, herhangi bir sakatlık yaşanmayacağı, herkesin keyif alabileceği bir müsabaka olur." açıklamasında bulundu.

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki karderi ile ilgili soru üzerine Ünal Karaman, "İki takımın kaderini yarınki maçın sonucu belirleyecek. İki takım açısından bakıldığında kaybedenin grupta hemen hemen şansı kalmayacak denebilir. Bizler açısından önemli olduğu kadar, rakibimiz açısından da son derece önemli bir karşılaşma olacak. Biz bunun bilincindeyiz" ifadelerini kullandı.

Kulüplerimizin Avrupa'da istenlen sonuçları alamaması üzerine de açıklamalarda bulunan Ünal Karaman, "Biz mantık içinde bakalım. Bu mantığa UEFA da kulüpler bazında, ülkeler bazında biz olarak bakıyor. Getafe 5 yıl katılmadığı anda dahi ülke puanında çok yüksek puan ile karşımıza çıkıyor. Avrupa liginde başarılı sonuçlar almamız gerekiyor ki, ülke puanına katkı yapsın. Şu anda çok kritik eşikte seyrediyoruz. Biz kendi payımıza o mücadeleyi vereceğiz. Diğer takımlarımızın aynı bilinç içinde olması gerekiyor. Sonuçta birimiz düşerse hepimiz düşeceğiz. Biz bunun farkındayız umarız başarırız katkı sağlarız." ifadelerini kullandı.

Ünal Karaman açıklamasının devamında, "Bizde aslolan milli takımdır. Biz milli takımın iyi oynamasını, başarılı sonuçlar almasını her şeyden öte tutarız. Kulüpler kendi içinde bir çok zorluk yaşıyor. Krasnodar'ın ciddi bütçeler olmasına rağmen forvet hattında ve arkasında oyuncuların sakat olduğu dikkate alınırsa kulüpler zaman zaman bu zorlukları yaşıyor. Biz de yaşadık. Ama diğer oyuncularımız bunu fırsata çevirmek için mücadele veriyor. Bazen çabalarsanız ama sonuç alamazsınız. Bu futbol içinde doğal karşılanmalı." açıklamasında bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR