Türkiye'nin 'Fanus Kafe'si Yoğun İlgi Görüyor

Kışın müşterilerin soğuktan korunması amacıyla yapılan 'iglo' tarzındaki cam fanuslu ve sosyal mesafeli tasarıma sahip kafe, koronavirüs sürecinde ilgi odağı oldu.

06.10.2020-14:24 - (Son Güncelleme: 06.10.2020-14:21)Türkiye'nin 'Fanus Kafe'si Yoğun İlgi Görüyor

Sivas'ta, kışın müşterilerin soğuktan korunması için yapılan 'iglo' tarzı cam fanuslu ve sosyal mesafeli tasarımlı kafe, koronavirüs sürecinde ilgi odağı oluyor. Patenti alınan ve müşterilerin birbirinden ayrı oturabilmesine imkan tanıyan kafe, temas yoluyla koronavirüs bulaşmasına karşı koruma sağlıyor. Kafeye gelenler, cam fanuslar içinde sosyal mesafeli bir şekilde oturabiliyor.

Sivas'ta kafe işletmeciliği yapan Yunus Yıldız, geçen sene kış aylarında soğuk havadan müşterilerini korumak için bahçesine 'iglo' tarzı cam fanuslu alanlar yaptırdı. O dönem ilgi gören kafe, koronavirüs sürecinin meydana gelmesi ile birlikte bu kez müşterilerin birbiriyle temasını azaltma görevi üstlendi.

Müşterilerin aynı ortam içinde bulunmasını engelleyen kafe, bu sayede hastalığın bulaşmasını engelliyor. Kafeye gelenler müşteriler, birbirleriyle hava temasında bulunmadan cam fanuslar içinde sosyal mesafeli olarak oturabiliyor. 12 fanusun bulunduğu kafe, havadan drone ile görüntülendi.

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK

Kafenin Türkiye genelinde farklılık gösterdiğini belirten işletme sahibi Yunus Yıldız, 'Türkiye'de şu anda böyle bir konsept yok. Bu konseptin patenti de bize ait, çünkü fikir tamamen bize aittir. Sivas'ın yaz geceleri bile soğuk oluyor. Bununla ilgili ne yapabiliriz diye düşündük ve cuppalar ortaya çıktı. Kışın da dahil olmak üzere insanlar kendi aileleri ve arkadaşları ile diğer masalardan bağımsız olarak hem sosyal mesafeye uymuş oluyor hem de diğer masalardan rahatsız olmuyorlar.

Kapalı ortam olduğu için serin havalarda daha çok tercih ediliyor. Sonbahar ve kışın özellikle daha fazla talep alıyoruz. Bununla beraber Türkiye'nin diğer illerinden de talep var. Onlar da kendi illerinde bir farklılık oluşturmak istiyorlar. Hem kendi iş potansiyellerini artırmak için, hem insanlara daha farklı bir ortam sunmak için bu cuppalardan istiyorlar. Biz de elimizden gelen yardımı yapıyoruz.

Pandemi sürecinde mekanımıza ayrı bir ilgi oldu. İnsanlar çocuklarıyla, bebekleriyle gelip, kendi cuppalarında oturup zaman geçirebiliyorlar ve hiçbir şekilde rahatsız olmuyorlar ve korkmuyorlar. Bunun dezenfektasyonunu zaten bizler yapıyoruz. Her müşteriden sonra mutlaka cuppalarımızı dezenfekte ediyoruz' dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar