Tugay Kerimoğlu: 'Fener’e Gitmem Dememeli'

Türk sporunun efsane futbolcularında Tugay Kerimoğlu, Ozan Kabak'ın "Asla Fenerbahçe'de oynamam" cümlesini eleştirirken, sarı- lacivertli kulüple alakalı açıklamalar dikkat çekti. Diğer taraftan Hakan Çalhanoğlu'nun Galatasaray'a transferi hakkında bilinmeyenlerden bahsetti.

03.06.2020-08:23 - (Son Güncelleme: 03.06.2020-08:06)Tugay Kerimoğlu: 'Fener’e Gitmem Dememeli'

Spor yorumcusu ve eski futbolcu Tugay Kerimoğlu, yayıncı kuruluşta Hakan Çalhanoğlu, Galatasaray zamanı ve Ozan Kabak’ın Fenerbahçe açıklamalarıyla alakalı açıklamalar yaptı.

İşte Kerimoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

"Mancini zamanı, hoca: ‘Yurt dışında oynayan Türk oyuncular için 5 isim belirle.’ demişti. Hakan Çalhanoğlu, listemde ilk sıradaydı. U19’da beraber çalışmıştık. Transfer sürecinde, Ünal Aysal’la toplantıdayken listeyi verdik, Hakan’ın bonservis bedeli geldi. 2. toplantıda, ‘Çok pahalı, alamayız.’ dendi. Hakan’ı her pozisyonda oynatma şansınız var. Hücuma dönük orta saha, oyun kurucu, kanatta olma özelliği… En etkili olduğu bölge, santrfor arkası. Katkısı çok olur. Belhanda’yla karşılaştıracak olursak Hakan, Belhanda’dan 5-6 gömlek daha fazla."

'BAZI ŞEYLERİ SAHİPLENDİK'

“Fenerbahçe’den teklif geldi, görüştüm. Kimseye ihanet ettiğimizden değil, aslında biz bazı şeyleri sahiplendiğimizden susuyoruz. Galatasaray’da oynadığımda, anlaşamadığımda Fenerbahçe’de başkan Ali Şen’di. Gittim, görüştüm. Uçuk bir rakam sundu. ‘Teşekkür ederim.’ dedim. Önce kendi kulübümle, her zaman böyle baktım. Sonrasında olmadı, yurt dışı olayım gerçekleşti ve yurt dışına gittiğimde o dönem başkan Aziz Yıldırım, o da aynı şekilde aradı. Kendisine, hedeflerim olduğunu ve hedeflerim doğrultusunda yurt dışında kalmayı tercih edeceğimi söyledim. Konu böyle kapandı."

'FENER’E GİTMEM DEMEMELİ'

"‘Ben Fener’e gitmem!’ değil. Tamam, bir Galatasaraylılık vardır, buna saygı duyuyoruz. Bizlerin geldiği yer de aynı ama şunu izah etmeye çalışıyorum. Bugün bir oyuncu, Man. United’dan Arsenal’e giderken oyuncu ‘Ben gidiyor muyum, gitmiyor muyum?’ diyor, gidiyor. Bunu kırmak lazım artık. Yetişmiş olduğunuz bir altyapı vardır, buraya saygınız sonsuzdur. Teklif de varsa, bundan sonraki yaşantınızda, evliliğiniz, çocuklarınız, aileleriniz olacak. Süren uzun değil zaten.

Bırakın bu açıklamaları yapmayı, kimseye şirin gözükmeyin. Ozan için değil, genel söylüyorum. Bu, şirin gözükmek. Misal, Feghouli’ye gelen bir teklifte, Galatasaray düşünmeyecek mi? O, ‘Hayır, ben Galatasaray’dan gitmiyorum.’ mu diyecek? Her iki taraf da kendini düşünerek hareket edecek.

Ozan’ın yaptığı açıklama, duygusal bir açıklama. Bana kimse anlatmasın. Bu konuda yalan söyleyecek halim yok. Biraz daha esnek olmak daha mantıklı gibi geliyor bana."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal